Prach a hluk ohrožují naše zdraví

12.10.2010 06:43

 

Jemný polétavý prach je největším problémem brněnského ovzduší a nebezpečným ohrožením našeho zdraví. Při pravidelném úklidu ulic a silnic je proto třeba se vrátit k používání kropících vozů a pravidelnému čištění mokrou cestou, jedině tak je možné snížit množství prachu v ovzduší a chránit tak zdraví nás i našich dětí. Budeme také kontrolovat důsledné dodržování městské vyhlášky, která zakazuje používání motorových fukarů při úklidu cest a chodníků.

Zelení se zasadí o realizaci projektu vybavení všech autobusů MHD a vozidel svozu komunálního odpadu dodatečnými filtry prachových částic. Zahájíme přípravu projektu zavedení nízkoemisních zón.

Budeme dbát na další výsadbu zeleně v ulicích. Stromy a keře totiž pomáhají zachytávat prach a omezují také účinky hluku z dopravy. Zasadíme se o to, aby v Brně každý rok přibylo alespoň 600 nových stromů v ulicích.

Budeme prosazovat také ukončení spalování mazutu a pyrolýzních olejů v maloměřické teplárně. Nepodpoříme další zatěžování ovzduší v této lokalitě výstavbou nové elektrárny (špičkový zdroj).

Také hluk z dopravy na mnoha místech v Brně překračuje hygienické normy. Všude tam, kde je to třeba, se zasadíme o výstavbu protihlukových stěn, úplného překrytí komunikace nebo zavedeni opatřeni zklidňujících dopravu.

Budeme trvat na tom, aby se dopravní stavby plánovaly tak, že nebudou zvyšovat znečištění prachem a hlukem tam, kde již nyní jsou překračovány hygienické limity. Účinná opatření proti hluku musí být součástí již základních projektů dopravních staveb, nikoli až jejich navazujících etap.
 

Aktuálně

Na stránkách Zelené Brno jsme zveřejnili souhrn hlavních argumentů proč je lepší modernizovat brněnskou železnici s nádražím ve stávající poloze, v centru města. Více zde.
10.03.2012 23:59

Zelení podpořili Tibeťany

V sobotu 10. března se brněnští zelení připojili k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet, kterou lidé na celém světě vyjadřují podporu požadavku Tibeťanů na svobodu a samostatnost. Fotky z akce můžeze...
Vzhledem k naprosté neochotě ostatních politických stran podpořit zastavení příprav na odsun brněnského nádraží, rozhodli se zelení, že budou v příštím volebním období pracovat v...
Potvrdil to bleskový průzkum deníku Rovnost. Chcete i Vy nádraží v centru? Volte Stranu zelených. Jsme jedinou stranou v Brně, která vytrvale oponuje plánům na nesmyslný...
MF DNES zveřejnila výsledky exkluzivního průzkumu agentury Focus, který proběhl v druhé polovině září 2010. Zelení by podle něj v Brně získali 6,7% a skončili by v pořadí stran čtvrtí. Více o...