Podmínky pro cyklisty se začínají zlepšovat

07.10.2010 10:36

 

Za poslední čtyři roky se zvýšilo tempo realizací opatření pro cyklisty ve městěvíce než dvojnásobně. V letech 2007-2010 uvedlo město do provozu celkem 12 km nových značených cyklotras a cyklostezek. V předcházejícím volebním období 2003 – 2006 to byla méně než polovina.
 

Ve městě se letos začala používat také nová dopravní značení. Byl zprovozněn první úsek jednosměrné ulice, kde cyklisté mohou jezdit i v protisměru (Moravské náměstí – Brendlova). Také v nové části pěší zóny na Joštově už mají cyklisté umožněn vjezd po celých 24 hodin (viz fotografie níže).
 

V létě 2010 byla vyznačena první souvislá radiální cyklotrasa z Nového Lískovce až do centra města, na které jsou využity moderní prvky dopravního značení, např. víceúčelové jízdní pruhy, piktogramový koridor pro cyklisty, prostor pro cyklisty na křižovatkách apod.
 

Zásadním krokem v podpoře městské cyklodopravy se stalo zpracování Generelu cyklistické dopravy. Strategického dokumentu, který nejen definuje zásady podpory cyklodopravy ve městě, ale obsahuje i konkrétní úkoly jak v oblasti rozšiřování sítě značených cyklotras v ulicích, tak v oblasti doplnění bezpečných stojanů na kola a dalších nezbytných služeb pro cyklisty.
 

Na základě úkolů schválených v generelu se již nyní připravuje vyznačení bezpečných tras pro cyklisty na ulicích jako je Kounicova, Veveří, Bratislavská, nebo v úseku mezi Mendlovým náměstím a Hlinkami. Od října 2010 začne zpracovatel tohoto generelu působit v roli koordinátora realizace opatření pro cyklodopravu. Jeho úkolem bude zajišťovat, aby se cyklodopravní značení objevilo na ulicích při všech opravách silnic spojených se obnovou dopravního značení.
 

Fotogalerie: Opatření pro cyklisty v praxi

Aktuálně

Na stránkách Zelené Brno jsme zveřejnili souhrn hlavních argumentů proč je lepší modernizovat brněnskou železnici s nádražím ve stávající poloze, v centru města. Více zde.
10.03.2012 23:59

Zelení podpořili Tibeťany

V sobotu 10. března se brněnští zelení připojili k mezinárodní akci Vlajka pro Tibet, kterou lidé na celém světě vyjadřují podporu požadavku Tibeťanů na svobodu a samostatnost. Fotky z akce můžeze...
Vzhledem k naprosté neochotě ostatních politických stran podpořit zastavení příprav na odsun brněnského nádraží, rozhodli se zelení, že budou v příštím volebním období pracovat v...
Potvrdil to bleskový průzkum deníku Rovnost. Chcete i Vy nádraží v centru? Volte Stranu zelených. Jsme jedinou stranou v Brně, která vytrvale oponuje plánům na nesmyslný...
MF DNES zveřejnila výsledky exkluzivního průzkumu agentury Focus, který proběhl v druhé polovině září 2010. Zelení by podle něj v Brně získali 6,7% a skončili by v pořadí stran čtvrtí. Více o...